آموزش

میانبرهای صفحه کلید

بعنوان یک کارمند یا دانشجو یا تایپیست و … شما نیاز دارید که کیبورد را بشناسید . در این مقاله میانبر های کیبورد را برایتان مینویسیم.

برای ویندوز :

  • Ctrl + A برای انتخاب و هایلایت همه متن
  • Ctrl + C برای کپی کردن متن هایلایت شده
  • Ctrl + X برای کات کردن متن هایلایت شده
  • Ctrl + V برای چسباندن متن کپی شده
  • Ctrl + Enter درج break page (شکستن صفحه)

برای مک یا سیستم اپل کافیست دکمه Ctrl را با دکمه Command (cmd) جایگزین کنید. بنابراین اگر می خواهید همه متن را انتخاب کنید ، Command + A را فشار دهید و اگر می خواهید آن را کپی کنید، Command + C را فشار دهید. برای درج break page در مایکروسافت ورد در Mac ، Command + Return را بزنید.

ذخیره فایل ها در قالب PDF

PDF مخفف “Portable Document Format” و یک فرمت عالی است زیرا تقریباً در همه انواع دستگاه ها می توانید از آن استفاده کنید. به همین دلیل PDF به پرکاربردترین فرمت فایل آنلاین تبدیل شده است. وب عمومی تنها بیش از ۲٫۲ میلیارد فایل PDF را در خود جای داده است.

شما می توانید فایل های ورد خود را به عنوان فایل PDF از طریق مایکروسافت ورد ذخیره کنید. برای این کار، به جای “Save” گزینه “Save As” را انتخاب کنید. با انجام این کار لیستی از فرمت های دیگر از جمله PDF در اختیارتان قرار می گیرد که می توانید فایل ورد خود را در آن ذخیره کنید.

همچنین می توانید فایل PDF را با استفاده از برنامه مایکروسافت ورد به ورد تبدیل کنید. با این حال، انجام این کار تبدیل فایل به یک فرمت مبتنی بر متن را به صورت خودکار انجام می دهد. شما باید فایل را به عنوان PDF ذخیره کنید تا فایل ورد به فرمت PDF ذخیره شود.

یک دیدگاه بگذارید

به کمک نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید